اخبار > خود را مکلف به ثمردهی حداکثری اهداف "جهش تولید" در سال جدید می‌دانیم
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور پیامی به مناسبت آغاز سال نو تأکید کرد:

خود را مکلف به ثمردهی حداکثری اهداف "جهش تولید" در سال جدید می‌دانیم

رضا رحمانی گفت: در سال "جهش تولید" همه برنامه‌های حرکت آفرین و مشوق‌های نتیجه بخش را با جدیت تمام دنبال خواهیم کرد تا دستور مقام معظم رهبری برای مشهود بودن آثار اقدامات در زندگی مردم، ظهور و بروز جدی و کاملاً مؤثری داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تبریک فرارسیدن سال جدید به پیشگاه ملت شریف ایران و مقام معظم رهبری اعلام کرد: مایه افتخار است که در ادامه سال "رونق تولید"، سال 1399 نیز از سوی رهبری گرانقدر به‌عنوان "جهش تولید" مزین شد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، رضا رحمانی با صدور پیامی به مناسبت نامگذاری سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "جهش تولید" تصریح کرد: این نامگذاری ارزشمند از چند وجه دارای اهمیت و مستلزم اقداماتی متناسب است؛ لذا با لبیک جانانه به ندای رهبر فرزانه انقلاب، خود و ارکان وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف به ثمردهی حداکثری اهداف "جهش تولید" در سال پیش رو می‌دانم.
 
وی با اشاره به ارزیابی مقام معظم رهبری از پیشرفت شعار سال 1398، یعنی "رونق تولید" که فرمودند: "گزارش‌های موثق از بازگشت به کار برخی از کارخانه‌های راکد یا تعطیل، افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، به میدان آمدن شرکت‌های دانش ‌بنیان و برداشتن گام‌های جدی در پژوهش و تحقیق به‌عنوان سرچشمه تولید بود" افزود: همچنان که ایشان نیز تصریح کردند: "در سال 1398 علاوه بر استقبال صاحب نظران از شعار رونق تولید، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و تلاش دستگاه‌های مختلف، تولید تا حدودی به راه افتاد؛ البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد."
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در سال "جهش تولید" همه برنامه‌های حرکت آفرین و مشوق‌های نتیجه بخش را با جدیت تمام دنبال خواهیم کرد تا دستور مقام معظم رهبری برای مشهود بودن آثار اقدامات در زندگی مردم، ظهور و بروز جدی و کاملاً مؤثری داشته باشد.
 
رضا رحمانی پیش‌تر در آستانه فرا رسیدن نوروز و آغاز سال نو پیامی صادر کرده بود که متن کامل آن به این شرح است:
 
آیینه روزگار لبخند خداست، آرامش سبزه زار لبخند خداست، از عطر نگاه باغ‌ها دانستم، نام دگر بهار لبخند خداست.
 
در آستانه حلول سال نو، تجدید زندگی طبیعت را که یادآور عظمت بی انتهای پروردگار متعال و تداعی کننده حال بهتر در همه موجودات عالم هستی است، به ملت شریف ایران و تمامی همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
 
خدای سبحان را شاکریم که در سایه الطاف و عنایت خاصه او، علی‌رغم وجود برخی فراز و نشیب‌ها، مجموعه بزرگ وزارت صنعت، معدن و تجارت توانست همگام با سایر خدمتگزاران صادق این مرز و بوم، گام‌هایی استوار در جهت خشنودی ملت و سربلندی میهن عزیزمان بردارد.
 
در سالی که گذشت و عنوانش از سوی مقام معظم رهبری دامت برکاته مزین به نام "رونق تولید" بود، مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت گام‌های مؤثری را در چارچوب 7 محور و 34 زیربرنامه اساسی، شامل توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیرنفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فنآوری و شرکت‌های دانش ‌بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژ کاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری برداشت.
 
خوشبختانه بخش عظیمی از برنامه‌های در دست اقدام، عملیاتی شده و نتایج بسیار ارزشمندی برای آینده صنعت، معدن و تجارت کشور به‌بار آورده است.
 
مایه افتخار است که فقط در برنامه "نهضت ساخت داخل" با داخلی سازی بیش از 200 قطعه و تجهیزات وارداتی، زمینه کاهش ارزبری بیش از 2 میلیارد یورو برای کشورمان فرآهم آمد و نویدی امید بخش بود در ضرورت تکیه بر توان داخل و قطع وابستگی‌ها که به قطع و یقین در سال پیش رو نیز با تمام توان تداوم خواهد داشت.
 
در سال 1398 شاهد اتفاقات گاهاً ناخوشایند، از جمله وقوع زلزله، سیل و شیوع بیماری کرونا در اقصی نقاط کشور بودیم که در پس همه ناملایمات موجود، باز هم جلوه‌هایی از ایثار و فداکاری در کشورمان رقم خورد که بخش تولید و تجارت نیز در چارچوب مسئولیت‌های اجتماعی خود و در کنار مردم سربلند ایران برای زدودن آثار و آلام و همچنین تأمین مایحتاج ضروری مردم، عملاً سهمی به‌سزا و قابل اعتناء داشته است که جا دارد به‌صورت ویژه از این عزیزان تقدیر و تشکر کنم.
 
تولید و تأمین حداکثری کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم از ابتدای سال 1398، یک اولویت اصلی در چارچوب اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و خوشبختانه در شرایط خاص این روزهای کشور نیز برخلاف بسیاری از کشورهای به اصطلاح توسعه یافته در تأمین ارزاق عمومی مردم کاملاً موفق عمل کرده است.
 
البته فراموش نشود که فرهنگ والای مردم عزیز کشورمان و همراهی بی‌نظیر ایشان، اصلی‌ترین عامل در حصول این نتایج ارزشمند بوده و صمیمانه از آحاد مردم تقدیر و تشکر می‌کنم.
 
مبارزه با بیماری منحوس کرونا ادامه دارد و در ابتدای سال جدید به ملت شریف ایران قول می‌دهیم، روند افزایشی تولیدات اقلام بهداشتی تداوم خواهد یافت و در مواردی که کمبود تولید نیز وجود دارد، حتماً از محل واردات، اقلام مورد نیاز را تأمین خواهیم کرد؛ کما این‌که این هفته بیش از 11 میلیون ماسک با تقبل هزینه کامل آن از سوی شرکت‌های بزرگ صنایع معدنی کشور وارد کشور شده است و در صورت لزوم حتماً ادامه می‌یابد.
 
در پایان، پیشاپیش فرا رسیدن سال نو شمسی را خدمت ملت شریف ایران تبریک عرض می‌کنم و با آرزوی سلامتی برای هموطنان عزیزم، امیدوارم در کنار یکدیگر بتوانیم بیش از این برای پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان گام برداریم؛ انشاء الله.

تاريخ: 1399/01/01  | ساعت: ١٦:١٨ | شناسه: ٩٨٠٥ | تعداد نمايش: 2578


خروج