اخبار > دومين نشست كارگروه مديريت بيماري كرونا در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران برگزار شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

دومين نشست كارگروه مديريت بيماري كرونا در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران برگزار شد

در اين نشست كه روز سه‌شنبه به رياست محسن صالحي‌نيا و با حضور اعضاي كارگروه مديريت بيماري كرونا برگزار شد، ضمن قدرداني مجدد از تلاش‌ها و مجاهدت‌هاي پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌ها در مقابله با ويروس خطرناك كوويد ـ 19، اقدامات صورت گرفته به منظور پيشگيري و مراقبت از سلامت كاركنان و كارگران در سطح ستاد، شركت‌هاي استاني و واحدهاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور تشريح شد.

دومين نشست كارگروه مديريت بيماري كرونا در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به ریاست معاون وزير صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در اين نشست كه روز سه‌شنبه به رياست محسن صالحي‌نيا و با حضور اعضاي كارگروه مديريت بيماري كرونا برگزار شد، ضمن قدرداني مجدد از تلاش‌ها و مجاهدت‌هاي پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌ها در مقابله با ويروس خطرناك كوويد ـ 19، اقدامات صورت گرفته به منظور پيشگيري و مراقبت از سلامت كاركنان و كارگران در سطح ستاد، شركت‌هاي استاني و واحدهاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور تشريح شد.
 
در ادامه اين نشست، شماري از گزارش‌ها و پيشنهادات واصله از شركت‌هاي استاني تابعه مطرح و سپس اعضاي كارگروه به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز دستورات لازم را به دوائر تخصصي ذیربط و مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها برای مديريت بيماري کرونا صادر کرد.
 
در پايان نيز پس از جمع‌بندي موارد مطروحه در دومين نشست كارگروه مديريت بيماري كرونا، تصميماتي به اين شرح اتخاذ و ابلاغ شد:
 
1- شركت‌هاي استاني تابعه از واحدهاي توليدي مستعد ابتلاء و شيوع ويروس و همچنين توليد كنندگان محصولات سلامت محور با رعايت قوانين و مقررات، حمايت‌هاي لازم را انجام دهند.
 
2- با توجه به گزارش‌هاي واصله از برخي شركت‌هاي استاني تابعه مبني بر عدم تهيه محصولات سلامت محور و در اختيار قرار دادن آن‌ها براي كاركنان خود، مقرر شد آن دسته از شركت‌ها نسبت به تهيه مكفي محصولات مذكور براي پرسنل شاغل در ستاد و نمايندگان مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي اقدام لازم معمول نمايند.
 
3- پيش‌بيني‌هاي لازم توسط معاونت توسعه مديريت، منابع و امور استان‌ها و شركت‌هاي استاني تابعه درخصوص تهيه محصولات سلامت محور و تمهيد توزيع آن براي ايام پس از تعطيلات نوروز درنظر گرفته شود.
 
4- موضوع امكان سنجي نحوه حمايت از واحدهاي توليدي درخصوص حامل‌هاي انرژي (آب، برق و گاز) و سهم بيمه كارگري و كارفرمايي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به پيگيري آن از طريق تهيه بسته جامع حمايتي توسط ستاد ملي مديريت بيماري كرونا، مقرر شد موارد مذكور از طريق ستاد ملي و ابلاغيه‌هاي آن پيگيري شود.
 
5- در مبادي ورودي شهرك‌ها و نواحي صنعتي از ابزار تب سنجي به‌عنوان مهمترين شاخصه وجود و انتقال بيماري استفاده شود. لذا فراهم نمودن امكان مذكور توسط شركت‌هاي استاني تابعه به شركت‌هاي خدماتي ابلاغ و اقدام لازم معمول شود.
 
6- وفق ابلاغيه صورت گرفته در ارتباط با برنامه‌ريزي، آمادگي و تمهيدات لازم در شهرك‌ها و نواحي صنعتي در ايام تعطيلات نوروز، آمادگي لازم توسط شركت‌هاي استاني تابعه براي پيش‌بيني، برنامه‌ريزي، مقابله، بازسازي و بازتواني ساير بحران‌ها و حوادث غيرمترقبه احتمالي مد نظر قرار گيرد.
 
7- پيرو تصميمات نخستين نشست كارگروه در ارتباط با به‌كارگيري ابزارهاي الكترونيكي در راستاي كاهش مراودات و مراجعات، مقدمات ايجاد دسترسي تحت وب كارپوشه اداري (كارتابل) به كاركنان توسط معاونت برنامه‌ريزي فراهم و امكان دوركاري براي ايشان تسهيل شود.
 
8- با توجه به شرايط به‌وجود آمده و تأثيرپذيري كسب و كارها به دليل شيوع ويروس كرونا، پيش‌بيني‌هاي لازم در دستورالعمل‌هاي مربوطه توسط معاونت برنامه‌ريزي در سال آينده مد نظر قرار گيرد.
 
9- به منظور عدم تضييع فرصت در تمهيد و برگزاري مجامع عمومي ساليانه شركت‌هاي استاني تابعه مقرر شد مديريت امور مجامع نسبت به تهيه تقويم زمان حسابرسي شركت‌ها و همچنين تقويم برگزاري مجامع اقدام لازم را در اسرع وقت معمول و نتيجه به مديرعامل سازمان منعكس شود.
 
10- معاونان و مديران سازمان و مديران عامل شركت‌هاي استاني تابعه در ايام تعطيلات نوروز بر اساس شيفت‌هاي اعلامي در دسترس و در محل خدمت خود حاضر بوده و مديران عامل نيز تمامي مساعي خود را در راستاي صيانت از منابع انساني شركت و واحدهاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي به‌كار گيرند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1398/12/27  | ساعت: ١٣:٣٠ | شناسه: ٩٧٩٥ | تعداد نمايش: 2830


خروج