اخبار > با موافقت نمایندگان مجلس شوراي اسلامي سهم شهرک‌ها و نواحی صنعتی از مالیات و عوارض بر ارزش افزوده مشخص شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی؛

با موافقت نمایندگان مجلس شوراي اسلامي سهم شهرک‌ها و نواحی صنعتی از مالیات و عوارض بر ارزش افزوده مشخص شد

صفوی گفت: نمایندگان در نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، با ماده 42 این لایحه و 12 تبصره ذيل آن حاضر در صحن موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شوراي اسلامي سهم شهرک‌ها و نواحی صنعتی از مالیات و عوارض بر ارزش افزوده را مشخص کردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي بوشهر، صفوی گفت: نمایندگان در نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، با ماده 42 این لایحه و 12 تبصره ذيل آن حاضر در صحن موافقت کردند.

وی اظهار داشت : تبصره 4 ماده 42 اين لايحه اذعان دارد ؛ یک ‌درصد از مالیات و عوارض بر ارزش افزوده موضوع ماده 7 و بندهای (ب)، (پ) و (ت) ماده 28 این قانون به منظور تأمین منابع مالی مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای ایجاد، تکمیل و نگهداری زیرساخت‌ها، مدیریت پسماند و فاضلاب، ارائه خدمات شهری و کمربند سبز در محوطه داخل و اطراف شهرک‌ها و نواحی صنعتی در حساب ویژه‌ای که به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت توسط خزانه‌داری کل کشور افتتاح می‌شود، واریز خواهد ‌شد.

صفوی همچنین گفت : با تصويب تبصره 4 ماده 42 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گام مهمي از سوي نمایندگان مجلس شوراي اسلامي در راستاي تأمين منابع مالي پايدار براي خدمت رساني مطلوب در سطح شهرك‌ها و نواحي صنعتي و كمك به شركت‌هاي خدماتي متولي اداره و نگهداري آن‌ها برداشته شده است.

در تبصره اين جزء نيز عنوان شده است: 5‌ درصد از مبلغ موضوع سهم 30 ‌درصد شهرک‌های استان براي ارائه خدمات مربوطه در همان شهرک‌ها در اختیار شرکت‌های خدماتی موضوع قانون نحوه واگذاری، مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی مصوب 1387.02.31 قرار می‌گیرد. شرکت شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی غیردولتی نیز مشمول این حکم هستند.

تاريخ: 1398/11/08  | ساعت: ١٨:٢٥ | شناسه: ٩٢٠٩ | تعداد نمايش: 225

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج