اخبار > مدیرعامل سازمان صنایع کوچک درهمایش روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای خبرداد: تربیت نیروی تخصصی مورد نیاز بخش صنعت با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک درهمایش روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای خبرداد: تربیت نیروی تخصصی مورد نیاز بخش صنعت با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یگانه راهکار خروج از بن‌بست در وضعيت اشتغال را تمركز بر روي کارآفرینی جوانان متعهد و ماهر برشمرد و گفت: با همكاري دانشگاه فني و حرفه اي نيروهاي متخصص را تربيت و جواناني كارآفرين وارد بخش صنعت خواهيم كرد.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یگانه راهکار خروج از بن‌بست در وضعيت  اشتغال را  تمركز بر  روي کارآفرینی جوانان متعهد و ماهر برشمرد و گفت: با همكاري دانشگاه فني و حرفه اي  نيروهاي متخصص را تربيت و جواناني كارآفرين وارد  بخش  صنعت خواهيم كرد.

 به گزارش روابط عمومي ، صادق نجفی  معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران درهمایش روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای که امروز در دانشکده شریعتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد، خواستار ایجاد پیوند بین صنعت ودانشگاه از طریق تربیت نیروی تخصصی مورد نیاز بخش صنعت با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای شد.

 وي با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همكاري مشترك با دانشگاه فني و حرفه اي ،  ایجاد اشتِغال پایدار با توانمندسازی فارغ التحصیلان دانشگاه در رشته های تخصصی صنعت را از اهداف اين تفام نامه برشمرد وگفت: آموزش تخصصی شاغلان واحدهای صنعتی مستقردر شهرکهای صنعتی از برنامه مهم سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی است.

نجفي با اشاره به ايجاد بسترهاي لازم جهت حضور  جوانان كارآفرين در شهركهاي صنعتي خاطرنشان كرد: 84هزار واحد صنعتی در سراسر کشور مشغول به کار هستند که از این تعداد بیش از ۴۰هزار واحد صنعتی در شهرکها ونواحی صنعتی مستقر هستند.

 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به وضعیت کار و اشتغال در ایران اشاره و تصريح كرد: یگانه راهکار خروج از این بن‌بست به کارگیری جوانان متعهد و ماهر در امورات مختلف است.

  نجفی  گفت: با آنکه در هشت سال دفاع مقدس و مشکلات اقتصادی متعدد در سال‌های اخیر اعم از تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل وضعیت کار و اشتغال در کشور روندی خاص را پیدا کرده بود اما جوانان آموزش‌دیده و تکنسین‌های ماهر با حرکت جهادی خود می‌توانند کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهند.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: جوانان و مردم باید با پذیرش سختی و کار بیشتر در ایران اسلامی رو به جلو حرکت کنند.

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت خاطرنشان کرد: جوانان متعهد و ماهر می‌توانند ایران را از بن‌بست فعلی در وضعیت کار و اشتغال با ارزش افزوده ایجاد شده در این بخش خارج کنند.

گفتني است ، درهمایش روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای ، تفاهم نامه همكاري مشترك بين سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران و دانشگاه فني و حرفه اي در راستاي توانمندسازي فارغ التحصيلان دانشگاه ها  و تربيت نيروي متخصص كارآفرين منعقد شد.

تاريخ: 1397/05/06  | ساعت: ١٣:٥٠ | شناسه: ٩٠٧ | تعداد نمايش: 2513


خروج