اخبار > معاون وزير صنعت در مراسم انعقاد تفاهم نامه همكاري مشترك سازمان صنايع كوچك با منطقه آزاد ماکو : شهرک لجستیکی ماکو ایجاد می‌شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت در مراسم انعقاد تفاهم نامه همكاري مشترك سازمان صنايع كوچك با منطقه آزاد ماکو : شهرک لجستیکی ماکو ایجاد می‌شود

امضاي تفاهم نامه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک با منطقه آزاد ماکو گفت: شهرک لجستیکی ماکو ایجاد می‌شود.
به گزارش روابط عمومی، صادق نجفی در مراسم انعقاد تفاهم نامه با منطقه آزاد ماکو در همایش رونمایی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری این منطقه اظهار داشت :مناطق‌آزاد می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها را برطرف کند، البته این در گروی عملکرد آگاهانه و با برنامه است.
صادق نجفی با اشاره به موقعیت ژئوپولتیک ماکو گفت: از نظر موقعیت جغرافیایی در یکی از حیاتی‌ترین نقاط کشور قرار داریم طوری‌که تنها یک گام با صادرات و واردات فاصله داریم. این موقعیت و امنیت بالای این شهر به نوعی شاخصه اصلی این مرزداران کشور ما است.
وی ادامه داد: در کنار سرمایه گذاری های صورت گرفته در ماکو، در نظر داریم تا شهرک لجستیکی برای فراهم کردن امکانات اتصال به شبکه ریلی، دریایی و جاده‌ای را در بهترین نقطه ایجاد کنیم و اگر بتوانیم نزدیک به ۱۴۷ واحد را در شهرک صنعتی ماکو راه‌اندازی کنیم تقریبا بخشی از مشکلات ما حل خواهد شد.
نجفی تصریح کرد: در جلسه‌ای که با سرمایه‌گذاران ماکویی مقیم تهران داشتیم نزدیک به ۲۰۰ نفر آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری اعلام کردند که رقم بالایی است و منطقه هم بستر صادرات، واردات و تولید ارزش افزوده را دارد. از سویی مناطق آزاد کشور  یکی از مدرن‌ترین قوانین را دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد:  برای توسعه بهتر حرف اول و آخر را منطقه آزاد می‌زند و مقوله مهم هم سرمایه‌گذاری است طوری‌که در جلسه اخیر با سفرای کشورها داشتیم، بیشتر بر حوزه‌ی اقتصادی تاکید شد تا با سرمایه‌گذاری مبتنی بر اندیشه و برنامه نتایج مطلوب حاصل شود.

تاريخ: 1397/05/06  | ساعت: ٠٦:٥٤ | شناسه: ٨٩٧ | تعداد نمايش: 2628


خروج