اخبار > معاون وزير صنعت در همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو : 300 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی کشور احیا شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت در همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو : 300 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی کشور احیا شد

300 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی کشور احیا شد

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از احیا 300 واحد تولیدی مستقر در شهرک هاي صنعتي طی ماه های اخیر خبرداد و گفت: بازسازی، نوسازی وحمایت از توسعه صنایع کوچک و ایجاد رونق اقتصادی در حوزه صنعت مهمترین هدف سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی به شمار می رود.
به گزارش روابط عمومی ،صادق نجفی در همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو با بيان مطلب فوق افزود: حمایت از صنایع کوچک از تاکیدات رهبری و رییس جمهوری است تا بتوان زنجیره های فولاد و صنایع کوچک را در کشور راه اندازی کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: امروزه مهمترین اولویت جامعه، حل مشکل معیشت و اشتغال جوانان است و مسوولان، کارآفرینان و بقیه دست اندرکاران اقتصادی و تولیدی باید هم ‌افزایی لازم برای استفاده از ظرفیت ها را داشته باشند.
نجفی با اشاره به مزیت های آذربایجان غربی در حوزه های مختلف به ویژه بخش صنعت، بیان کرد: منطقه آزاد ماکو جایگاه ویژه ای در اقتصاد این استان دارد و توسعه زیرساخت ها مهمترین هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت در این منطقه است.
وی با تاکید بر اینکه مناطق آزاد باید بخشی از مشکلات اقتصادی مردم را حل و فصل کند، بیان کرد: برای راه اندازی 47 واحد صنعتی در شهرک صنعتی ماکو مجوز صادر شده که از این تعداد 40 واحد مشغول فعالیت است. 
گفتنی است در انتهای این همایش ملی 6 تفاهم نامه همکاری بین منطقه آزاد ماکو و سایر نهادها و وزارتخانه ها از جمله سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران ، وزارت راه و شهرسازی و...با هدف توسعه زیرساخت های منطقه آزاد ماکو به امضا رسید. 
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای 140 کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و 130 کیلومتر مرز مشترک با ترکیه است. 

تاريخ: 1397/05/06  | ساعت: ٠٦:٤٨ | شناسه: ٨٩٦ | تعداد نمايش: 2508


خروج