اخبار > معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دو واحد صنعتي را افتتاح و از دو واحد توليدي بازدید کرد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور در شهرک صنعتی برازجان؛

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دو واحد صنعتي را افتتاح و از دو واحد توليدي بازدید کرد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهي دو تن از اعضاي هيأت مديره، معاون توسعه مديريت، منابع و امور استان‌ها و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتی ایران، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، سرپرست شعب بانک صنعت و معدن و شماري از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان بوشهر از امكانات و تأسيسات زيربنايي شهرک صنعتی برازجان نيز بازدید کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرک صنعتی برازجان، دو واحد صنعتي را افتتاح و از دو واحد توليدي ديگر نيز بازدید کرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحی‌نیا روز سه‌شنبه با حضور در شهرک صنعتی برازجان واحدهاي صنعتي "کارتن سازی توکلی" و "زیبا طرح دکور آرا" را افتتاح كرد.
 
واحد صنعتي "کارتن سازی توکلی" در زميني به مساحت 5 هزار مترمربع احداث شده و با حجم سرمایه‌گذاری 60 ميليارد ریال براي 20 نفر اشتغالزایی خواهد داشت.
 
انواع كارتن خرما، ميگو، سيفي‌جات و تره بار از محصولات توليدي اين واحد صنعتي مي‌باشد.
 
واحد صنعتي "زیبا طرح دکور آرا" نيز در زميني به مساحت ۳ هزار و ۳۰۰ مترمربع احداث شده و با حجم سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۷۰ میلیون ریال براي 11 نفر شغل ايجاد خواهد كرد.
 
محصولات این کارخانه انواع تابلوي نقاشی، قطعات تزئینی چوب پلاستیک، انواع قاب ساعت، خدمات ساخت و نصب دکوراسیون چوبی، پارتیشن از چوب و اوراق فشرده چوبي است.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتی ایران همچنين از دو واحد توليدي فعال "سیم و کابل ستاره دشتستان" و "كشت و صنعت پريشان نخل بوشهر" در شهرک صنعتی برازجان بازديد كرد.
 
واحد صنعتي "سیم و کابل ستاره دشتستان" سال 1387 در زميني به مساحت 3 هزار مترمربع احداث شده و با حجم سرمایه‌گذاری 150 ميليارد ریال براي 25 نفر اشتغالزایی نموده است.
 
در اين واحد صنعتي، انواع سيم و كابل مفتولي افشان فشار ضعيف و متوسط توليد مي‌شود و با راه‌اندازي طرح توسعه آن در آينده نزديك، ميزان اشتغالزايي در اين كارخانه به 50 نفر افزايش خواهد يافت.
 
واحد صنعتي "كشت و صنعت پريشان نخل بوشهر" نيز سال 1395 در زميني به مساحت 25 هزار مترمربع احداث شده و با حجم سرمایه‌گذاری 16 هزار و 972 میلیون ریال براي 16 نفر شغل ايجاد كرده است.
 
بسته‌بندي و درجه‌بندي خرما و توليد كيك و كلوچه از جمله محصولات این کارخانه مي‌باشد.
 
۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه فعالیت باز می‌گردد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشيه بازديد از شهرک صنعتی برازجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اکنون بخشی از واحدهای تولیدی کشور با رکود مواجه شده‌اند و یا کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کنند که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تا پایان سال جاری ۱۵۰۰ واحد کوچک و متوسط به چرخه تولید کامل باز می‌گردند.
 
محسن صالحی‌نیا افزود: برای تحقق این هدف، بخشی از واحدها نیاز به تأمین مالی و اعطای تسهیلات و شماری دیگر به خدمات نرم‌افزاری مناسب از نظر بهبود فرآیند و شاخص‌های تولید، مشتری پذیری و زنجیره تأمین مواد اولیه نیاز دارند که باید روی آن‌ها کار شود.

وی اضافه کرد: با توجه به این موارد با راه‌اندازی کلینیک‌های کسب و کار در استان‌ها، آسیب شناسی و کار کارشناسی تلاش می‌شود واحدهای بیشتری وارد مدار تولید شوند.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتی ایران ادامه داد: به‌روز رسانی و عارضه‌یابی حرکتی مستمر است که مدیران، مسئولان فنی و بازاریاب‌های واحدهای تولیدی باید مد نظر داشته باشند و ما هم به‌عنوان بخش سیاستگذاری و حامی در کنار آن‌ها هستیم.
 
صالحي‌نيا به خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر که برتر کشوری محسوب می‌شود اشاره کرد و گفت: استان بوشهر به لحاظ ظرفیت و قابلیت‌هایی که دارد، شرایطی فراهم شده تا با ایجاد تنوع در نوع فرآیند تولید، بسته‌بندی و بازاریابی توسعه خوشه خرما تأثیر بسیار خوبی از منظر ارزش افزوده، اشتغال و کار بیشتر ایجاد کند.
 
وی تصريح كرد: برای حمایت از واحدهای تولیدی آن‌جایی که لازم باشد تأمین منابع بیشتر در قالب خوشه خرما به‌صورت بلاعوض به آن‌ها کمک بشود و واحدهایی که در زمینه تولید و سرمایه در گردش مشکل دارند، تسهیلاتی از منابع تبصره ۱۸ برای آن‌ها درنظر گرفته مي‌شود.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهي دو تن از اعضاي هيأت مديره، معاون توسعه مديريت، منابع و امور استان‌ها و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتی ایران، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، سرپرست شعب بانک صنعت و معدن و شماري از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان بوشهر از امكانات و تأسيسات زيربنايي شهرک صنعتی برازجان نيز بازدید کرد.

تاريخ: 1398/09/05  | ساعت: ١٩:٠٢ | شناسه: ٨٣٩٦ | تعداد نمايش: 1231


خروج