اخبار > بازار صادراتی محصولات واحد‌های تولیدی کوچک و متوسط گسترش مي‌يابد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بوشهر عنوان كرد:

بازار صادراتی محصولات واحد‌های تولیدی کوچک و متوسط گسترش مي‌يابد

محسن صالحی‌نیا در حاشيه بازديد از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره 2 بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارسال حدود ۲ هزار واحد صنعتی غیرفعال را با حمایت دولت به چرخه تولید بازگرداندیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۷ ماهه امسال بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی راکد و غیرفعال به چرخه تولید بازگشت.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحی‌نیا روز سه‌شنبه در حاشيه بازديد از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره 2 بوشهر با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارسال حدود ۲ هزار واحد صنعتی غیرفعال را با حمایت دولت به چرخه تولید بازگرداندیم.
 
وی افزود: ۸16 شهرک و ناحيه صنعتی فعال در سطح کشور وجود دارد که بیش از ۴۴ هزار واحد تولیدی در سطح این شهرک‌ها درحال فعالیت هستند.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتی ایران با بیان این‌که ۲۲ تا ۲۳ درصد این واحد‌های تولیدی به دلایل مختلف از جمله نقدینگی، مالیات و بیمه غیرفعال هستند اضافه كرد: برنامه دولت فراهم ساختن تسهیلات لازم برای فعال کردن این واحد‌های تولیدی است.
 
صالحي‌نيا يادآور شد: در همین زمینه پارسال حدود ۲ هزار واحد غیرفعال را با حمایت دولت به‌تدریج به چرخه تولید برگرداندیم و در ۷ ماهه امسال نیز بیش از ۸۰۰ واحد تولیدی غیرفعال دوباره به فعالیت بازگشتند.
 
وي با اشاره به فعالیت حدود ۱۹ شهرک و ناحيه صنعتی در استان بوشهر ادامه داد: در این استان در کنار صنایع بزرگ نفت و گاز و دریایی، واحد‌های تولیدی كوچك و متوسط فراوانی هم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درحال فعالیت هستند که باید برای رونق تولیدشان به آن‌ها کمک کرد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در کارگروه‌های رفع موانع تولید استانی و در صورت لزوم در کارگروه‌های ملی، مشکلات این واحد‌ها بررسی و نسبت به حل مشکلات‌شان اقدام می‌شود.
 
صالحي‌نيا ایجاد خوشه‌های صنعتی را ظرفیت مناسبي در زمینه تولید رقابتي و باكيفيت عنوان کرد که تمامی فعالیت‌ها از مراحل مطالعات شناختی تا شکل‌گیری نهایی در همین خوشه‌ها انجام می‌شود.
 
وی افزود: ۹۹ پروژه توسعه خوشه‌ صنعتی در کل کشور داریم که جشن يكصدمین آن را تا ماه آینده برگزار می‌كنيم و هدف‌گذاری ما برای ۴۰۰ خوشه صنعتی است.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتی ایران خوشه صنعتی خرما و آبزیان را از مهمترین خوشه‌های صنعتی استان بوشهر عنوان كرد که در ارتباط با تولید مناسب، فرآوری، استاندارد‌ سازی و بازار‌یابی به نحو خوبی درحال فعالیت هستند.
 
صالحي‌نيا با اشاره به اين‌كه به دنبال گسترش بازار صادراتی محصولات واحد‌های تولیدی کوچک و متوسط هستيم، اظهار داشت: توسعه بازار‌های صادراتی واحد‌های تولیدی با عنوان کنسرسیوم‌های صادراتی را به منظور رونق فعالیت این واحد‌ها در دستور کار داریم.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرک صنعتی شماره 2 بوشهر كه با همراهي دو تن از اعضاي هيأت مديره، معاون توسعه مديريت، منابع و امور استان‌ها و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتی ایران، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، سرپرست شعب بانک صنعت و معدن و شماري از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان بوشهر انجام شد، از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره 2 بوشهر و واحدهاي صنعتي "آبزی گوهر ناب مطاف"، "کولر گازی سوپرانو" و طرح سردخانه و عمل آوری آبزیان شریفیان بازدید کرد.

تاريخ: 1398/09/05  | ساعت: ١٠:٥٠ | شناسه: ٨٣٨٧ | تعداد نمايش: 1366


خروج