اخبار > مسأله فوری و اولویت کشور موضوع اقتصاد است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

پیام نوروزی مقام معظم رهبري به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸:

مسأله فوری و اولویت کشور موضوع اقتصاد است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال "رونق تولید" نام‌گذاری کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال "رونق تولید" نام‌گذاری کردند.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
 
بسم الله الرّحمن الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الی احسن الحال.
 
خدا را شکرگزارم که مقدر فرمود امسال هم عید نوروز را که با میلاد مسعود امیر مؤمنان و مولای متقیان همزمان شده است، به ملت عزیز ایران تبریک عرض کنم؛ عیدتان مبارک هم‌میهنان عزیز! امیدوارم همه‌ شما با سعادت، با سلامت جسمی، با دل شاد و با توفیقات روزافزون مادی و معنوی انشاء الله این سال جدید را بگذرانید. تبریک ویژه عرض می‌کنم به خانواده‌ معظم شهیدان و به جانبازان عزیز و خانواده‌های آن‌ها، و درود فراوان می‌فرستم به روح مطهر امام بزرگوار و ارواح مطهر شهیدان.
 
سال پرماجرایی را گذراندیم. در این سالی که گذشت، ملت ایران به معنی واقعی خوش درخشید. دشمنان نقشه‌ها کشیده بودند، نقشه‌ها داشتند برای ملت ایران. صلابت ملت و بصیرت ملت و همت جوانان، نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد. در مقابل تحریم‌های شدید و به قول خودشان بی‌سابقه‌ آمریکا و اروپا، ملت ایران، هم در عرصه‌ سیاسی، هم در عرصه‌ اقتصادی یک واکنش محکم و مقتدرانه‌ای از خود نشان داد.
 
در عرصه‌ سیاسی، مظهر این واکنش راهپیمایی عظیم بیست‌ و دوم بهمن و موضع‌گیری‌های مردم در طول ماه‌های این سال بود. مظهر موضع‌گیری تقابل اقتصادی، [عبارت است از] افزایش ابتکارات علمی و فنی، افزایش چشمگیر شرکت‌های دانش‌ بنیان، افزایش تولیدات زیربنايی و اساسی داخلی که از جمله همین چند روز قبل از این، افتتاح فازهای متعدد گاز جنوب کشور و قبل از آن، افتتاح پالایشگاه بزرگ بندرعباس و از این قبیل کارهایی که انجام گرفته، بود. بنابراین ملت در مقابل دشمنی دشمنان و خباثت دشمنان توانست قدرت خود، هیبت خود و عظمت خود را نشان بدهد و آبروی ملت ما و آبروی انقلاب ما و آبروی نظام جمهوری اسلامی ما بحمدالله افزایش پیدا کرد.
 
مشکل اساسی کشور، همچنان مشکل اقتصادی است؛ به‌خصوص در این ماه‌های اخیر، مشکلات معیشتی مردم زیاد شد. بخشی از این‌ها مربوط است به مدیریت‌های نارسا در زمینه‌ مسائل اقتصادی که این‌ها حتماً بایستی جبران بشود. برنامه‌هایی وجود دارد، تدابیری اندیشیده شده که انشاء الله این تدابیر در طول سال جاری، سالی که امروز از این لحظه شروع می‌شود ـ سال 1398 ـ بایستی به ثمر بنشیند و مردم آثار آن را احساس بکنند. آن‌چه من عرض می‌کنم، این است که مسأله‌ فوری کشور و مسأله‌ جدی کشور و اولویت کشور فعلاً مسأله‌ "اقتصاد" است. در مسأله‌ اقتصاد مسائلی که داریم زیاد است: بحث کاهش ارزش پول ملی یک مسأله‌ مهم است، بحث قدرت خرید مردم همین جور، بحث مشکل کارخانجات و کم‌ کاری و احیاناً تعطیلي بعضی از کارخانجات از این قبیل است. این‌ها مشکلات است. آن‌چه من مطالعه کردم و از نظر کارشناس‌ها استفاده کردم، کلید این همه، عبارت است از "توسعه‌ تولید ملی".
 
سال 1397 را ما سال "حمایت از کالای ایرانی" اعلام کردیم. نمی‌توانم بگویم که این شعار به‌طور کامل عملی شد، اما می‌توانم بگویم این شعار به‌صورت وسیعی مورد توجه قرار گرفت و در بسیاری از موارد، این شعار از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفت و عمل شد و همین قطعاً تأثیر خواهد داشت. امسال مسأله‌ "تولید" مطرح است. می‌خواهم مسأله‌ تولید را به‌عنوان محور فعالیت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را انشاء الله در سخنرانی روز اول سال توضیح خواهم داد که منظور از تولید چیست. تولید اگر چنان‌چه به راه بیفتد، هم می‌تواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم می‌تواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند، هم می‌تواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتی می‌تواند مشکل ارزش پول ملی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسأله‌ تولید به نظر من مسأله‌ محوری امسال است؛ لذا من شعار را امسال این قرار دادم: "رونق تولید". باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اول سال تا آخر سال انشاء الله این معنا به‌صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد. اگر این [طور] شد، امیدواریم که انشاء الله حل مشکل اقتصادی راه بیفتد.
 
سلام و صلوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولی عصر (ارواحنا فداه) عرض می‌کنم و دعای آن بزرگوار را برای شما ملت عزیز مسألت می‌کنم و سعادت ملت ایران و همه‌ ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، از خدای متعال مسألت می‌کنم.
 
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

تاريخ: 1398/01/01  | ساعت: ٠٨:٠٠ | شناسه: ٥٤٤٥ | تعداد نمايش: 2221


خروج