اخبار > اختتامیه رویداد رقابتی نخل و خرماي کشور در بوشهر+ تصاوير
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

اختتامیه رویداد رقابتی نخل و خرماي کشور در بوشهر+ تصاوير

نخستین رویداد رقابتی خرماي کشور در زمینه کارآفرینی در حوزه صنعت (استارتاپ) در بوشهر به کار خود پایان داد.

نخستین رویداد رقابتی خرماي کشور در زمینه کارآفرینی در حوزه صنعت (استارتاپ) در بوشهر به کار خود پایان داد.

 این رویداد با ۷۴ ایده کارآفرینی برگزار شد که از میان آن‌ها ۵۱ ایده ارائه گرديد و از این شمار ۱۰ ایده به مرحله پایانی راه یافت.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان بوشهر، مراسم اختتامیه رویداد کار آفرینی نخل و خرما (پروند) در دانشگاه پیام نور در ساختمان مرکزی این دانشگاه با حضور رييس و معاونين دانشگاه، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان بوشهر برگزار شد.

 حسين خزان معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان بوشهر در اين مراسم گفت: احداث کارخانه ‌های پیشرفته صنایع تبدیلی و تکمیلی خرما، بهبود سیستم حمل و نقل و رعایت اصول بهداشتی در فرآیند برداشت، فرآوری و صادرات خرما، مي تواند از مهمترین راهکارهای بهبود صنعت خرمای کشور باشد؛ كه با رعایت استانداردها در فرآیند درجه‌ بندی و بسته‌ بندی، ارتقا سطح مهارت فنی تولیدکنندگان و صادرکنندگان و تبلیغات وسیع و ایجاد يك سیستم اطلاع‌ رسانی سریع و قوی به صادرکنندگان مي تواند باعث گشایش در عرصه‌های تولید و فروش اين محصول شود.

در اين مراسم به ایده‌های برتر اول تا سوم به ترتیب مبلغ بیست وپنج میلیون، بیست میلیون وپانزده میلیون ریال جایزه داده شد و همچنین شش ایده برتر نیز از حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت برخوردار خواهند شد.

در این رویداد، حامد پریچه، فضل الله بوستانی وامید علی زاده با طرح نانو پاک کننده‌های سطوح با استفاده از برگ و روغن هسته خرما به عنوان تیم اول انتخاب شد. مقام دوم نیز به صورت مشترک به تیم نرگس منصوری فرد، پریا منصوری فرد، پوریا منصوری فرد با ایده تولید خمیر فلاف پالپ از ضایعات درخت خرما (مواد اولیه تولید کاغذ) و زهرا برقک، فخرالسادات فرودی و سجاد آذرکف با ایده فرآوری هسته خرما و روغن گیری رسید. تیم نرگس منصوری‌فرد، پریا منصوری فرد، پوریا منصوری فرد با ایده تولید ذغال فشرده از ضایعات درخت خرما به مقام سوم دست یافتند.

تاريخ: 1397/09/26  | ساعت: ١٣:٤٧ | شناسه: ٣٢٩٧ | تعداد نمايش: 394


خروج