اخبار > اولین استارتاپ نخل و خرماي استان بوشهر برگزار می‌شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

اولین استارتاپ نخل و خرماي استان بوشهر برگزار می‌شود

از سوی شركت شهركهاي صنعتي استان بوشهر رويداد كارآفريني استارتاپ صنعت خرما با هدف تبدیل ایده هاي نوين به کسب ‌و کار به نام پرند برگزار می‌شود.

از سوی شركت شهركهاي صنعتي استان بوشهر رويداد كارآفريني استارتاپ صنعت خرما با هدف تبدیل ایده هاي نوين به کسب ‌و کار به نام پرند برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي بوشهرگفت: نخستین رویداد استارتاپ نخل و خرماي کشور 6 الي 8  آذر ماه سال جاری در دانشگاه پيام نور استان بوشهر برگزار می‌شود.

مهدي صفوي افزود: با رونق گرفتن تجارت، همه کشورهای دنیا تلاش می‌کنند که با اتخاذ سیاستهای مناسب موتور رشد اقتصادی را فعال تر کنند لذا رقابت در عرصه تجارت افزایش یافته که در این میان کشورهایی موفق بوده‌اند که یک استراتژی مشخص برای صادرات محصول و کالاهای تولیدی خود داشته‌اند؛ خرما علاوه بر نقش تغذیه‌ای و درآمدی که در استانهای جنوبی کشور دارد به عنوان یک محصول عمده صادرات غیرنفتی کشور محسوب می‌شود.

مهندس صفوي تصريح كرد تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف و بهره‌مندی از توانمندی‌ها و تجارب واحدها و مراکز رشد در برگزاری اين رویداد باید مورد توجه قرار گیرد و برگزاری استارتاپ‌ها زمانی موفق و با ارزش است که منجر به جذب سرمایه، ایجاد بازار عرضه و گشایش در عرصه‌های تولید و فروش باشد.

اين مقام مسول یادآور شد: برگزاری رویداد هاي استارتاپي از جمله رویکردهای جدیدی است که در دستور کار شركت شهركهاي صنعتي استان بوشهر قرار دارد.

وي گفت: هدف از اين رويداد ایجاد یک محیط سازنده برای خلق و پرورش ایده‌های کارآفرینانه است كه بتواند الگویی برای توسعة پایدار در کشورمان ايجاد کند.

خرما از محصولات مهمی است که می تواند در تأمین نیازهای بازار داخلی و نیز صادرات غیر نفتی کشور نقش مهمی ایفا کند. به طوري كه در چهار ماهه نخست سال جاری، بیش از ۷۸ هزار تن انواع خرما به ارزش حدود ۸۰ میلیون دلار از ایران صادر شده است.

تاريخ: 1397/08/26  | ساعت: ١٢:٤٣ | شناسه: ٢٦٠٣ | تعداد نمايش: 252


خروج