اخبار > منطقه ويژه اقتصادي شمال بوشهر بكر ترين منطقه جهت سرمايه گذاري نفتي است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رئیس بخش نفت گاز هیات کره:

منطقه ويژه اقتصادي شمال بوشهر بكر ترين منطقه جهت سرمايه گذاري نفتي است

در مراسمی با حضور استاندار بوشهر و معاونين و مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و هیات تجاری، اقتصادی از کره جنوبی تفاهم نامه احداث پالایشگاه نفت در منطقه ویژه شمال استان بوشهر به امضا رسيد

در مراسمی با حضور استاندار بوشهر و معاونين و مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و هیات تجاری، اقتصادی از کره جنوبی تفاهم نامه احداث پالایشگاه نفت در منطقه ویژه شمال استان بوشهر به امضای نمایندگان هیات اقتصادی کره ای  و مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي بوشهر رسید.

به گزارش روابط عمومی شركت شهرك‌هاي صنعتي استاندار بوشهر در اين آئين گفت: سیاست ایران، حمایت از سرمایه گذاری خارجی است و باید از فرصت پیش رو بهترین استفاده را برای توسعه روابط با کشورهای مختلف داشته باشیم، و مایل هستیم با کشورهای پیشرو در آسیا روابط اقتصادی بیشتری داشته باشیم.

عبدالكريم گراوند  با اشاره به مشترکات طرفين خاطرنشان کرد:  استان بوشهر به واسطه منابع نفت و گاز در عسلویه یک استان مهم محسوب می شود و در حوزه سرمایه گذاری، این استان می تواند بهشت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف نفت و گاز باشد.

وی خطاب به مدیران هیات کره ای یادآور شد: اگر شرکت هاي كره اي موفق شوند در حوزه سرمایه گذاری پالایشگاهی کار کنند، در سایر زمینه ها هم راغب  به همكاري خواهند شد.

رئیس بخش نفت گاز هیات کره ای در این نشست با قدردانی از دعوت مسوولان استان بوشهر برای امضا تفاهم نامه گفت:  ایران و کره جنوبی  سابقه دوستی زیادی دارند و این فرصت خوبی برای توسعه همکاری هاست.
هنگ اوک سون افزود: مهم نیست که اکنون شرایط ایران چگونه است بلکه دوستیها باید پایدار باشد و با این شرایط دوستی، کارها پیش می رود  ضمن اينكه منطقه ويژه اقتصادي شمال استان بكر ترين منطقه جهت سرمايه گذاري در حوزه نفت و گاز و پتروشيمي است.

وی ادامه داد: از استقبال گرم مسئولان استان بوشهر تشکر می کنم و عمیقا آرزو دارم که این بازدیدها و جلسات نتایج خوب و مورد رضایتی برای دو طرف داشته باشد.

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي بوشهر نيز در جريان بازديد هيات از منطقه ويژه اقتصادي شمال استان، ضمن برشماري مزاياي اين منطقه گفت: منطقه ویژه اقتصادی با رویکرد تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی به وسعت سه هزار و 900 هکتار به سازمان مسئولي شركت شهرك‌هاي صنعتي بوشهر در شهرستان ديلم در حال احداث است و با افقی که در این طرح پیش بینی شده، اميدواريم مشکل اشتغال شهرستان دیلم برطرف شود.

مهدي صفوي افزود: اين منطقه از اولویت های جدی مجموعه دولت در استان است که با حمایت سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران,سازمان مناطق ويژه و آزاد تجاري كشور  در حال ايجاد است

شايان ذكر است در سفر هيات كره اي 5 تفاهم نامه همکاری در زمینه های بندری، نفت و گاز و قطار بین شهری به امضا مدیران مربوطه رسید.

تاريخ: 1397/08/23  | ساعت: ١٤:١٥ | شناسه: ٢٥٧٧ | تعداد نمايش: 352


خروج