اخبار > توسعه پيمانكاري فرعي راه‌ پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ استان بوشهر است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

توسعه پيمانكاري فرعي راه‌ پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ استان بوشهر است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: توسعه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي راه‌ پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ استان و عاملی برای تداوم تولید در واحدهای صنعتی و رونق بخشیدن به کل اقتصاد است .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: توسعه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي راه‌ پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ استان و عاملی برای تداوم تولید در واحدهای صنعتی و رونق بخشیدن به کل اقتصاد است .

 مهدي صفوي از عزم شركت شهرك‌هاي صنعتي براي  پیاده سازی پروژه توسعه نظام پیمانکاری فرعی صنعتیISPX  در استان بوشهر، با هدف توسعه صادرات بین المللی و تکمیل ظرفیت خالی طرح‌های صنعتی خبر داد و گفت: نظام مبادلات پیمانکاری فرعی همانند خوشه‌های صنعتی، یکی از روش‌های عمده توسعه صنایع کوچک و متوسط SME به ویژه در حوزه پیمانکاری محسوب می‌شود. مهندس صفوي  با اشاره به اینکه هدف این برنامه تقویت توانایی صنایع کوچک و متوسط برای افزایش تولید و اشتغال زایی آن‌ها است، افزود: به روزآوری فرآیند‌های فنی و محصولات آن ها، بهبود قابلیت رقابت بین المللی آنها، جلب سرمایه گذاری و سفارش‌های خارجی، تشویق جایگزینی واردات و رشد صادرات محصولات تولیدشده از جمله دستاورد‌های این پروزه محسوب مي شود.

مهندس صفوي  با اشاره به اینکه هدف این برنامه تقویت توانایی صنایع کوچک و متوسط برای افزایش تولید و اشتغال زایی آن‌ها است، افزود: به روزآوری فرآیند‌های فنی و محصولات آن ها، بهبود قابلیت رقابت بین المللی آنها، جلب سرمایه گذاری و سفارش‌های خارجی، تشویق جایگزینی واردات و رشد صادرات محصولات تولیدشده از جمله دستاورد‌های این پروزه محسوب مي شود.

وی خاطرنشان کرد: در نظام پیمانکاری فرعی، توافق بین دو گروه یعنی پیمانکار اصلی و پیمانکار فرعی است، پیمانکار اصلی اقدام به واگذاری تولید قطعه‌ها و اجزای قابل مونتاژ اصلی یا فرعی و یا بخشی از خدمات مورد نیاز محصول نهایی به یک یا چند بنگاه تولیدی می‌کند و این تقسیم کاری که به این روش انجام می‌پذیرد موجب ارتقای روز افزون تخصص پیمانکار فرعی در یک یا چند فرآیند فنی می‌شود.

مهندس صفوي وظایفSPX  را سه بخش عنوان کرد و گفت: شناسایی، ایجاد و توسعه بازار جدید برای پیمانکاران، ارتقاء توانمندی و پتانسیل اعضاء spx و نیز تسهیل ارتباطات کارفرمایان و پیمانکاران و معرفی آنان به یکدیگر از جمله این موارد محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تا كنون 5 واحد صنعتي مستقر در شهرک‌های صنعتی استان شناسایی و عضو  سامانه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي شدند.

تاريخ: 1397/08/13  | ساعت: ١١:١٩ | شناسه: ٢٤٢٩ | تعداد نمايش: 305


خروج