اخبار > شفافيت، رقابت و امکان پوشش ريسک، مهمترين انتظار توليدكنندگان بوشهري از بورس كالاست
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

شفافيت، رقابت و امکان پوشش ريسک، مهمترين انتظار توليدكنندگان بوشهري از بورس كالاست

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي بوشهر گفت : ماموريت اصلي بورس کالا حمايت از کالاي ايراني، ايجاد شفافيت و رقابت به همراه تامين مناسب مواد اوليه توليد است.

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي بوشهر گفت : بورس کالا به عنوان بازاري است كه ميزبان  توليدکنندگان و مصرف کنندگان کشورمان و عرضه و معامله کالاهاي ايراني بوده به طوري که ارزش کل معاملات بورس کالا از مرز 120هزار ميليارد تومان عبور کرده تا حجم قابل توجهي از ارزش معاملات بازار سرمايه به بورس کالا اختصاص يابد.

مهدي صفوي گفت: بي شک بدون حمايت هدفمند و ايجاد انگيزه و مشوق، نمي توان انتظار رشد توليد محصولات با کيفيت و عرضه از سوي توليدکنندگان و همچنين تقويت سمت تقاضا از سوي مصرف کنندگان را داشت که يکي از مهم ترين اين مشوق ها، کشف عادلانه قيمت ها در تقابل آزادانه عرضه و تقاضا در بورس کالاست؛ همچنين بورس کالا سهولت تامين مواد اوليه در حضور مستمر مصرف کنندگان و توليدکنندگان را فراهم مي کند به طوريکه تقويت بازارهاي فعلي و تعاملات با ذينفعان به همراه تهيه سازوکار بازار معاملات تهاتري، راه‌اندازي معاملات اوراق خريد دين و حراج به روش مناقصه، ايجاد امکان تسويه چند مرحله‌اي از جمله اقدامات بورس کالا در سال جاري است.

وي افزود: از سوي ديگر بايد براي سرمايه گذاران داخلي جذابيت و امنيت ايجاد شود تا سرمايه هايشان را در مسير حمايت از توليد کالاي ايراني قرار دهند و وجود شفافيت، رقابت و امکان پوشش ريسک سه فاکتور مهم در اين ميان هستند كه نقش بسزايي ايفا مي کند.

صفوي  گفت: نکته ديگر لزوم صادرات هدفمند کالاهاي ايراني به کشورهاي همسايه است و با بررسي بازار كشور عراق  مواردي چون استمرار عرضه و تضمين کيفيت محصول، تسويه وجوه و تعهد تحويل از خواسته هاي اصلي طرف عراقي براي فروش محصولات ايراني است مشخص شد كه اين موارد در بورس کالاي ايران برآورده شده است.

صفوي تصريح كرد: ماموريت اصلي بورس کالا براي حمايت از کالاي ايراني، ايجاد شفافيت و رقابت به همراه تامين مناسب مواد اوليه توليد است که اميدواريم با تحقق اين امر شاهد بازگشت رونق به توليد، انتخاب کالاي ايراني به عنوان گزينه نخست مردم و جهش نرخ اشتغال در سال 97 باشيم.

تاريخ: 1397/08/13  | ساعت: ٠٨:٥٥ | شناسه: ٢٤٢٠ | تعداد نمايش: 218


خروج