اخبار > بازدید وزیر امور اقتصادی و دارایی از منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر؛

بازدید وزیر امور اقتصادی و دارایی از منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر

سید احسان خاندوزی ، وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان نماینده دولت و در قالب سفر استانی هیات دولت به استان بوشهر، از منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر بازدید به عمل آورد و برای حل مشکلات این منطقه ویژه قول پیگیری داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با رویکرد تخصصی نفت ، گاز و پتروشیمی به مساحت ۳۹۰۰ هکتار در فاصله ۱۵ کیلومتری جنوب شهر دیلم واقع شده که از مزیت‌های مهمی در حوزه صنایع پتروشیمی و پایین دستی و زیرساختی برخوردار است.

در این بازدید  وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: مناطق ویژه اقتصادی کشور که در عرصه صنایع کوچک و پتروشیمی فعالیت می‌کند نقش بسزایی در رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال پایدار داشته و با توجه به مزیتی که منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر از نظر جغرافیایی و همجواری با خلیج فارس دارد می تواند در زمینه صادرات نیز نقش موثری ایفا نماید.

صفوی ،مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی نیز در این بازدید اظهار داشت : این منطقه مصوبات لازم را گرفته و نیز مجوز های آب ، برق و زیست محیطی  از سازمان های مربوطه اخذ گردیده است و بستر برای  جذب سرمایه گذاری و شروع فعالیت تولیدی در این منطقه با  حمایت ویژه دولت و اعطای تسهیلات و تکمیل زیرساخت ها مهیا می باشد که پیش بینی می شود این منطقه برای بیش از ۱۰ هزار نفر شغل ایجاد اشتغال نماید.

خاندوزی با بیان قول مساعد در طرح این موضوع در هیات دولت و تصویب بودجه در جهت تامین مالی تکمیل زیر ساخت این منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرد: امیدواریم با اجرای و راه اندازی مرحله به مرحله این گونه طرح های اقتصادی مشکل بیکاری در این استان را نیز حل کرده و شاهد رونق و توسعه استان در آینده ای نزدیک باشیم.

تاريخ: 1400/07/18  | ساعت: ٠٩:٢٢ | شناسه: ١٥٢٩٧ | تعداد نمايش: 132

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج