اخبار > کمیته پایش طرح‌های صنعتی در شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها تشكيل و راه اندازي شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با ابلاغ معاون وزير صنعت، معدن و تجارت،

کمیته پایش طرح‌های صنعتی در شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها تشكيل و راه اندازي شد

علي رسوليان با توجه به اهمیت راه اندازی طرح‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با صدور ابلاغيه‌اي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها را مكلف كرد نسبت به تشكيل کمیته پایش طرح‌های صنعتی به ریاست مدیرعامل و عضویت معاونان برنامه‌ریزی و صنایع کوچک و مديران امور حقوقی و قراردادها، امور مالی، آمار و فناوری اطلاعات و کارشناس طرح‌ها اقدام نمايند.

با ابلاغ معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، کمیته پایش طرح‌های صنعتی در شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها تشكيل و راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علي رسوليان با توجه به اهمیت راه اندازی طرح‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با صدور ابلاغيه‌اي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها را مكلف كرد نسبت به تشكيل کمیته پایش طرح‌های صنعتی به ریاست مدیرعامل و عضویت معاونان برنامه‌ریزی و صنایع کوچک و مديران امور حقوقی و قراردادها، امور مالی، آمار و فناوری اطلاعات و کارشناس طرح‌ها اقدام نمايند.

وي در اين ابلاغيه از شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها خواسته است با تشکیل تیم‌هایی در سه محور، حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به به‌روزرسانی اطلاعات طرح‌ها در سامانه MIS اقدام نمايند.
 
در محور اول، تیم‌های اجرایی وظیفه دارند با مراجعه حضوری به محل اجرای تمامي طرح‌ها، آخرین وضعیت آن‌ها را از نظر مشخصات طرح، پیشرفت فیزیکی، اقدامات انجام شده، مشکلات احتمالی موجود و درخواست‌های مربوطه را تکمیل و ارائه نمایند. بدیهی است هر استان بر اساس تعداد طرح‌ها و شهرک‌ها و نواحی صنعتی خود می‌تواند تیم‌های چندگانه‌ای برای این کار تشکیل دهد.

در محور دوم، تیم‌های بررسی پس از ارائه وضعیت طرح از طریق تیم‌های اجرایی، نسبت به مطابقت آن با آخرین وضعیت طرح در پرونده اقدام نموده و ضمن تکمیل پرونده نسبت به رفع تناقضات و به‌روز رسانی پرونده اقدام می‌کنند.

در محور سوم نيز تیم داده پرداز وظیفه ورود اطلاعات به سامانه MIS بر اساس آخرین وضعیت اعلامی و به‌روز رسانی سامانه را برعهده خواهد داشت.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اولویت به‌كارگيري افراد در تشکیل تیم‌ها را با كاركنان داخل شرکت و مدیران و کارشناسان شهرک‌ها و نواحی صنعتی و در صورت لزوم با بهره گیری از مجموعه‌های جهادی همچون بسیج مهندسین عنوان كرد.

رسوليان در بخش ديگر اين ابلاغيه متذكر شده است: در حین بررسی طرح‌ها، تیم‌ها وظیفه دارند درخصوص طرح‌هایی که در سطح نصب ماشین آلات و یا نصب سوله می‌باشند، برنامه زمان بندی برای بهره برداری طرح را اخذ نمایند. همچنین باید درخواست‌های سرمایه گذاران طرح‌ها و اقدامات مورد نیاز براي بهره برداری از طرح‌ها اخذ و در برگه مربوطه درج شود.

وي همچنين افزوده است: با شناسایی طرح‌های راکد و غیرفعال و احصاء دلایل غیرفعال بودن آن‌ها بايد پیگیری ویژه براي فعال سازی آن‌ها صورت پذیرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت تأكيد نموده است: قراردادهای راکد و غیرفعال در سطح زمین خالی و دیوارکشی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی که حداقل سه سال از تاریخ انعقاد قرارداد آن‌ها گذشته و طرف قرارداد به تعهدات خود عمل ننموده است، بايد براي انجام مراحل قانونی به واحد حقوقی معرفی شوند.

رسوليان در پايان اين ابلاغيه از مديران عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي به‌عنوان مسئول اجرای طرح پایش طرح‌های صنعتی در استان‌ها خواسته است گزارش پیشرفت اجرای طرح به‌صورت هفتگی اعلام شود.

تاريخ: 1400/03/17  | ساعت: ٠٩:١٧ | شناسه: ١٤٢٨٤ | تعداد نمايش: 863


خروج