اخبار > عملکرد استان بوشهر در 2 خوشه صنعتی خرما و آبزیان تشریح شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي استان بوشهر

عملکرد استان بوشهر در 2 خوشه صنعتی خرما و آبزیان تشریح شد

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی بوشهر عملکرد استان بوشهر در 2 خوشه صنعتی خرما و آبزیان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر، مهدی صفوی روز چهارشنبه در آیین خاتمه یکصد و دهمن پروژه توسعه خوشه ای کسب و کارهای کشور در بوشهر افزود: شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر همزمان با اعزام و پذیرش هیاتهای تجاری در زمینه صادرات تشکیل کنسرسیوم های صادراتی و شرکت های مدیریت های صادرات توانسته خدمات ارزندهای را به حوزه صنعت در استان بوشهر ارائه کند.

وی بیان کرد: مطالعاتی نیز در بازار کشورهای هدف صادراتی انجام شد و بازار آن تحلیل و آنالیز شد تا طلاعات مورد نیاز صادرکنندگان از بازارهای هدف به طور کامل تامین شود.

صفوی ادامه داد: نتایج کمی در حوزه خرما استان بوشهر به نحوی بود که در ابتدا آغاز به کار استان بوشهر تنها 43 واحد داشت ولی این آمار در پایان خوشه به 88 واحد رسید.

وی عنوان کرد: صادرات خرمای استان بوشهر نیز با فعالیت خوشه خرما از 13 هزار تن به 30 هزار تن افزایش و ارزش صادراتی خرمای استان از 14 به 35 میلیون دلار رسید.

صفوی ادامه داد: بعد از خرما خوشه آبزیان تعریف شد که اکنون 42 واحد زیرمجموعه این خوشه در استان بوشهر فعال است و محصولات صادراتی آنها نیز 15 هزار تن و به ارزش 50 میلیون دلار است.

وی گفت: با مطالعه مجدد و بروز رسانی اطلاعات طی هشت سال استان بوشهر به 13 خوشه کسب و کار رسید. در هشت رشته صنعت واحدهای فعال به تعداد قابل توجهی رسیدند و رشد داشتند

صفوی عنوان کرد: امسال خوشه اولویت دار ما آبزی پروری است و امکان توسسعه این صنعت براساس مدل توسعه خوشه ای وجود دارد.

وی یادآور شد: شماری خوشههای ظرفیت دار در استان کار مطالعات و ارزیابی آنها در حال انجام است که از جمله آنها میتوان به پرروش طیور و شناور سازی اشاره کرد.

تاريخ: 1399/12/26  | ساعت: ١٢:٥٨ | شناسه: ١٣٦٣١ | تعداد نمايش: 243

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج