اخبار > رشد صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ چشمگیر است/ شرکت‏‌های توانمند برای عمق بخشی به تولیدات کشور حمایت می‌شوند
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در برازجان عنوان كرد:

رشد صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ چشمگیر است/ شرکت‏‌های توانمند برای عمق بخشی به تولیدات کشور حمایت می‌شوند

علی رسولیان روز چهارشنبه در جريان بازديد از شهرك صنعتي برازجان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: برآوردهای اولیه از میزان رشد بخش‌های مختلف تولید کشور در حوزه صنعت به‌ویژه خودرو و لوازم خانگی نشان مي‌دهد كه با افزایش قابل توجهی مواجه هستند و بیشتر واحدها در ۲ و ۳ شیفت کار می‏‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی مؤلفه‌های مختلف اقتصادي نشان می‌دهد، رشد صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ چشمگیر است.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز چهارشنبه در جريان بازديد از شهرك صنعتي برازجان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: برآوردهای اولیه از میزان رشد بخش‌های مختلف تولید کشور در حوزه صنعت به‌ویژه خودرو و لوازم خانگی نشان مي‌دهد كه با افزایش قابل توجهی مواجه هستند و بیشتر واحدها در ۲ و ۳ شیفت کار می‏‌کنند.
 
وی اضافه كرد: امسال میزان تقاضای سرمایه ‏‌گذاری در شهرک‌‎های صنعتی کشور دو برابر شده و اشتغالزایی ۲ هزار و ۳۷ واحدی که در شهرک‏‌های صنعتی به بهره‏‌برداری رسیده، در مقایسه با سال قبل رشد ۳۲ درصدی را تجربه کرده‌ است.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‏‌های صنعتی ایران ادامه داد: همه این مؤلفه‎ها نشان می‏‌دهد رشد صنعتی کشور در سال جاری قابل توجه است.
 
رسولیان با تأکید بر ضرورت حل مشکلات بنگاه‌‎های کوچک و متوسط اظهار داشت: در این ارتباط واحدهای راکد شناسایی و به‌صورت علمی عارضه یابی می‏‌شوند تا موانع و مشکلات آن‌ها برطرف شود.
 
وی بيان کرد: همچنين ۵۰۰ مشاور علمی و صنعتی از بخش دانشگاهی و خصوصی به‌کارگیری شدند تا نسبت به راه ‌‎اندازی واحدهای تولیدي راکد اقدام کنند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: امسال تا کنون یک هزار و ۴۳۷ واحد صنعتي راکد به چرخه تولید بازگشت که با راه ‌‎اندازی آن‌ها ۲۷ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد.
 
رسوليان افزود: در استان بوشهر نیز با بازگشت ۲۷ واحد صنعتی به چرخه تولید، ۵۰۰ فرصت شغلی در این استان احیاء شد.
 
وي اضافه كرد: شرکت‏‌هایی که منابع مالی ندارند اما از توانایی بالایی برای عمق بخشی به تولیدات کشور برخوردار هستند، از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‏های صنعتی ایران حمایت می‌شوند.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‏های صنعتی ایران ادامه داد: با هدف حمایت از شرکت‏‌های دانش بنیان، بهترین مکان شهرک‌‎های صنعتی کشور در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بتوانند ایده‏‌های خود را عملیاتی کنند.

تاريخ: 1399/12/20  | ساعت: ١٨:٤٣ | شناسه: ١٣٥٨٢ | تعداد نمايش: 948


خروج