اخبار > سه تفاهم نامه همکاری بين استانداری بوشهر و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران منعقد شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت؛

سه تفاهم نامه همکاری بين استانداری بوشهر و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران منعقد شد

در جريان سفر روز چهارشنبه معاون وزير صنعت، معدن و تجارت به استان بوشهر، سه تفاهم نامه همكاري مشترک در زمينه تحقق برنامه‏‌های جهش تولید در شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی و تکمیل و توسعه شهرک زیست فناوری دریا بين استانداری بوشهر و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران امضاء و مبادله شد.

سه تفاهم نامه همکاری بين استانداری بوشهر و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در جريان سفر روز چهارشنبه معاون وزير صنعت، معدن و تجارت به استان بوشهر، سه تفاهم نامه همكاري مشترک در زمينه تحقق برنامه‏‌های جهش تولید در شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی و تکمیل و توسعه شهرک زیست فناوری دریا بين استانداری بوشهر و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران امضاء و مبادله شد.

تفاهم نامه‌هاي اول و دوم شامل همکاری مشترک برای تحقق جهش تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتي استان بوشهر است که در قالب آن، میزان کمبود برق مورد نیاز 5 شهرک صنعتی استان بوشهر ظرف سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ تأمین خواهد شد.

ايجاد زيرساخت‌هاي منطقه ويژه اقتصادي شمال استان بوشهر (معابر، آب، برق، گاز، مخابرات، حصاركشي و غیره)، تحرك بخشي به حوزه صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و ايجاد توازن اشتغال در شمال و جنوب استان، از دیگر موضوعات اين تفاهم نامه همكاري است.

سومین تفاهم‌نامه نیز شامل تکمیل و توسعه شهرک زیست فناوری دریا در استان بوشهر است.

با توجه به این‌که زیست فناوری در زمره مهمترین فناوری‌های قرن بیست و یکم و جزو هفت صنعت کلیدی دخیل در سرنوشت اقتصادی ـ اجتماعی جوامع حاضر و دهه‌های آینده است، ارتقاء سطح فناوری در زیست فناوری دریایی نيز امری اجتناب ناپذیر است.

برای دستیابی و تحقق چشم انداز 20 ساله کشور و دستیابی به شاخص‌های رشد صنعتی، تحقق اهداف کمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور، پیشرفت در زیست فناوری به‌عنوان یک اولویت در استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است.

در این راستا و با هدف ارتقاء سطح زیست فناوری دریایی در استان بوشهر، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تعهد نموده است تا شهرک صنعتی دلوار با مساحت مفید 65 هکتار را به شهرک زیست فناوری دریایی کشور اختصاص دهد.

تعهد 50 درصدی در تأمین هزینه تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شهرک فناوری بیوتکنولوژی دلوار شامل جاده، آب، برق، راه‌های فرعی، تصفیه خانه و آب شیرین کن نيز از دیگر تعهدات سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران در اين تفاهم نامه همكاري است.

استانداری بوشهر نیز در اين تفاهم نامه متعهد شده است تا ۵۰ درصد هزینه تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شهرک فناوری بیوتکنولوژی دلوار را تأمین کند.

تخصیص 200 هکتار از اراضی پیرامونی شهرک زیست فناوری دلوار برای طرح توسعه شهرک به شرکت شهرک‌های صنعتی، از دیگر تعهدات استانداری بوشهر در این تفاهم نامه همكاري است.

تفاهم نامه همکاری بين استانداری بوشهر و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران به امضاي عبدالكريم گراوند و علي رسوليان رسيده است.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1399/12/20  | ساعت: ١١:١١ | شناسه: ١٣٥٧٥ | تعداد نمايش: 571


خروج