اخبار > معاون هماهنگي امور اقتصادی و توسعه منطقه‌اي وزارت کشور، قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حكم وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

معاون هماهنگي امور اقتصادی و توسعه منطقه‌اي وزارت کشور، قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی "بابک دین پرست" را به‌عنوان قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور منصوب کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی "بابک دین پرست" را به‌عنوان قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در حکم ابلاغی علیرضا رزم ‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور آمده است:

جناب آقای بابک دین پرست

نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی و در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام درخصوص ضرورت حمایت مؤثر از بنگاه‌های اقتصادی و تولید کنندگان به منظور افزایش و ارتقاء توان تولید داخل و ایجاد اشتغال در کشور، به موجب این حکم به سمت "قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور" منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود در راستای نامگذاری شعار سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب به‌عنوان سال "جهش تولید" و دستور رئیس محترم جمهوری، در اجرای وظایف مندرج در ماده (۶۱) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و آیین نامه اجرایی آن، با همکاری تمامي حوزه‌های ستادی وزارت متبوع و با بهره‌مندی از ظرفیت دستگاه‌های عضو و کارگروه‌های متناظر استانی ستاد در سراسر کشور، اقدامات ذيل صورت پذیرد:

1- تلاش در جهت حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی، به‌ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام، تأمین مالی، تعیین تکلیف بدهی‌های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی، معادن و رفع موانع صادراتی به منظور بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت تولید و اشتغال آن‌ها.

2- ارائه پیشنهادهای لازم در راستای اصلاح قوانین، مقررات، ضوابط و رویه‌های مانع و مزاحم روند تولید و ایجاد اشتغال.

3- ارائه پیشنهاد برنامه سالانه براي تأمین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی (اعم از سرمایه در گردش و سرمایه ثابت) و همچنین تکمیل طرح‌های نیمه تمام.

4- پیگیری و بررسی لازم برای تعیین تکلیف و در صورت امکان، احیاء و استمرار فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی راکد تملک شده توسط شبکه بانکی، دارای پرونده قضایی، ورشکسته موضوع ماده (۱۴۱) قانون تجارت و در اختیار اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های اجرایی.

5- تعامل با دستگاه قضایی در جهت ارتقاء ضمانت اجرای مصوبات ستاد و کارگروه‌های استانی آن و اجتناب از صدور احکام منجر به توقف روند تولید و تعطیلی واحدهای تولیدی.

6- نظارت مستمر بر عملکرد کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌های سراسر کشور.

7- در اسرع وقت نسبت به راه ‌اندازی مرکز شبانه روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه ‌گذاری پیرو دستور رئیس محترم جمهوری مورخ 1399.06.13 به شماره 65317 اقدام شود. (رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری اعضای محترم هیأت دولت در تاریخ دوم شهریور ۱۳۹۹ در فرازی از بیانات خود فرمودند: من البته قبلاً پیشنهاد کردم که برای شناسایی موانع تولید و برطرف کردن موانع تولید، یک کارگروهی تشکیل بشود از طرف رؤسای سه قوه ـ چون مربوط به سه قوه است ـ و رؤسای محترم اعلام پذیرش کردند و گفتند که "بله، این کار خوبی است." من نمی‌دانم تا حالا تشکیل شده یا تشکیل نشده؛ اگر نشده، خیلی خوب است که این کارگروه تشکیل بشود و به‌صورت شبانه روزی کار بکند و انشاءالله بتوانند موانع تولید را برطرف کنند، چون تولید در بخش اقتصاد از همه چیز مهم‌تر است.)

8- ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور حداقل هفته‌ای دو مرتبه تشکیل جلسه دهد و در صورت امکان، جلسات این ستاد با حضور استانداران برگزار شود.

بدیهی است در راستای تحقق اهداف خطير فوق الذکر، دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد، تمامي معاونت‌ها، مراکز و سازمان‌های وابسته به این وزارت و دبیرخانه ستاد، همکاری و هماهنگی لازم را با جنابعالی خواهند داشت.

رجاء واثق دارم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی ستاد و با تعامل و هم افزایی با "کارگروه رفع موانع جهش تولید"، مقدمات لازم برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) و رفع دغدغه‌های رئیس محترم جمهوری در عرصه تولید و ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد.

بابك دین پرست، معاون هماهنگي امور اقتصادی و توسعه منطقه‌اي وزارت کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور است.

تاريخ: 1399/07/20  | ساعت: ١١:٣٢ | شناسه: ١٢٠٣٣ | تعداد نمايش: 2160


خروج