اخبار > چهار واحد صنعتی بوشهر به فرابورس معرفی شدند
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی بوشهر خبر داد؛

چهار واحد صنعتی بوشهر به فرابورس معرفی شدند

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‎ها و نواحی صنعتی استان بوشهر گفت: چهار واحد صنعتی این استان در حوزه‌‎های تولید سیم و کابل، ورقه‏‌های پلیمری و طلق‎های شیشه‎ای به سازمان فرابورس معرفی شدند.

مهدی صفوی روز سه‏‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: معرفی این واحدها به سازمان فرابورس فرصتی است تا بتوانند از این ظرفیت برای تامین نقدینگی غیربانکی به سود خود استفاده کنند.

وی بیان کرد: سازمان‎های بورس و اوراق بهادار و صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و فرابورس ایران برای افزایش همکاری‌ها و حمایت از صنایع کوچک و متوسط و بهره‌مندی آنها از مزایای ورود به فرابورس اقدام‌های موثری در پیش گرفتند که واحدها باید از این ظرفیت استفاده ببرند.

صفوی اظهارداشت: با توجه به دشواری دریافت تسهیلات بانکی واحدها می‏‌توانند از طریق پذیرش در بورس و فرابورس نقدینگی مورد نیزا خود را تامین کنند.

وی افزود: برای تحقق این مهم یک سری الزام‏‌ها و چارچوب‏‌ها لحاظ شده‌است که واحدهای داوطلب پذیرش در بورس و فرابورس باید به آن توجه جدی داشته باشند.

صفوی یادآور شد: برخورداری از معافیت مالیاتی، سهولت و سرعت پذیرش و فعالیت‌های تبلیغی و اطلاع رسانی در قالب معرفی شرکت به آحاد جامعه از مزایای فراهم شدن بستر پذیرش صنایع کوچک و متوسط در فرابورس و بورس به شمار می‌‏رود.

 وی افزود: تولیدکنندگان داخلی با استفاده از ظرفیت  بازار سرمایه قادر خواهند بود بخشی از سهام خود را در بورس عرضه و برای افزایش خطوط تولید و احداث کارخانجات جدید داخلی تامین مالی ارزان قیمت داشته باشند.

تاريخ: 1399/07/01  | ساعت: ١١:٢٤ | شناسه: ١١٨٢٤ | تعداد نمايش: 320

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج