اخبار > نشست خبری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به مناسبت هفته دولت برگزار شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی بوشهر

نشست خبری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر به مناسبت هفته دولت برگزار شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر در نشست خبری با عرض تبریک هفته دولت و روز کارمند به بیان عملکرد سازمان متبوع در دولت یازدهم و دوازدهم پرداخت و اهداف پیش روی شرکت شهرک های صنعتی را برشمرده وگفت: برنامه تکلیفی این شرکت در سال جاری فعال سازی ۳۰ واحد صنعتی است که تاکنون از این شمار ۱۰ واحد فعال شده‌است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی بوشهر؛ صفوی افزود : در ارتباط با واحدهای غیرفعال عارضه یابی و آسیب شناسی به صورت مستمر انجام می‏‌شود که براساس این پایش‌ها بخشی از مشکل آنها تامین مالی است زیرا سرمایه در گردش نقش اصلی در فعالیت واحدهای تولیدی دارد.

وی بیان کرد: هم اکنون از مجموع ۳۷۳واحد تولیدی  مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان بوشهر ۸۰درصد با اشتغال بیش از پنج‌‏هزار نفر فعال هستند.

صفوی ادامه داد: واحدهای تولیدی توقع دارند که منابع مالی مورد نیاز آنها بموقع تامین شود که دولت نیز به این موضوع توجه ویژه داشته‌است و در زمینه‌های مختلف از جمله پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید، تبصره ۱۸و حوزه روستایی تسهیلاتی را برای شرکت‌ها پیش بینی کرده‌است.

وی عنوان کرد: با این وجود نیاز است با تسهیل سازی مناسب در پرداخت تسهیلات، ساز و کاری فراهم شود تا تسهیلات مدنظر در موعد مناسبی در اختیار واحدها قرار بگیرد که در این زمینه از ظرفیت صندوق ضمانت نیز برای کمک به واحدها استفاده می‌شود.

صفوی اظهار داشت: واحدهای تولیدی باید تلاش کنند تا تامین مالی آنها به طور صرف از محل بانک‌ها نباشد و از محل‌های دیگری و با اکتفا به خود و راهکارهای سازنده نیزتامین مالی داشته باشند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی بوشهر یادآور شد: اکنون ۲۰شهرک و ناحیه صنعتی در این استان فعال است و بتازگی مجوز زیست محیطی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر نیز صادر شده‌است.

وی عنوان کرد: رویکرد فعالیت این منطقه نفت، گاز و پتروشیمی است که با انعقاد قرارداد بزودی واگذاری زمین به متقاضیان صورت میگیرد.

صفوی یادآور شد: مجموع زمینهای در اختیار شرکت شهرکها و نواحی صنعتی استان بوشهر پنج هزار و ۶۰۰هکتار است که از این میزان تاکنون یکهزار و ۲۰۰هکتار آن واگذار شده‌است.

وی عنوان کرد: متقاضیان سرمایه‏گذاری در استان بوشهر با ارائه مجوزهای لازم می‌‏توانند نسبت به دریافت زمین در شهرستان مدنظر خود اقدام کنند.

صفوی با اشاره به حمایت های مختلف صنایع کوچک از واحدهای صنعتی، ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر برای توانمندسازی مدیران، پرسنل و کارکنان واحدهای تولیدی دوره‏‌های آموزشی بسیاری برگزار کرده‌ که به صورت رایگان ارائه شده‌است.

وی اظهار داشت: پنج خوشه صنعتی در استان بوشهر شناسایی شده‌ که از این شمار خوشه خرما به پایان رسیده و خوشه آبزیان سال آخر را دنبال می‌کند.

در پایان صفوی افزود: بزودی مطالعات امکان سنجی سومین خوشه صنعتی استان نیز پس از اتمام مطالعات بروزرسانی شناسایی و اولویت‌بندی خوشه‌های کسب و کار آغاز خواهد شد.

 


 

تاريخ: 1399/06/12  | ساعت: ١٧:١٩ | شناسه: ١١٦٥٣ | تعداد نمايش: 668

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج