اخبار > پیام تبریک معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به مناسبت "روز ملي حمايت از صنايع كوچك"
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

پیام تبریک معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به مناسبت "روز ملي حمايت از صنايع كوچك"

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به مناسبت 21 مرداد ـ روز ملي حمايت از صنايع كوچك ـ پیامي صادر كرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به مناسبت 21 مرداد ـ روز ملي حمايت از صنايع كوچك ـ پیامي صادر كرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، متن اين پیام به شرح زير است:

بدون ترديد توسعه صنايع كوچك رمز توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي در دهه‌هاي آينده است؛ چرا كه اين صنايع از طريق چهار مجراي "كارآفريني"، "نوآوري و تغيير فنآوري"، "پويايي صنعتي" و "ايجاد اشتغال و درآمد"، بر اقتصاد جهاني تأثير مي‌گذارند.

طي سه دهه اخير عوامل زيادي باعث تغيير ساختار صنعتي و رشد و ترويج بيش از پيش صنايع كوچك و متوسط شده‌اند كه از مهمترين آن‌ها مي‌توان به تشديد رقابت جهاني، افزايش تقاضا براي محصولات متنوع، تغييرات محتوايي و كيفي در بازارهاي جهاني، حركت به‌سوي منطقه‌اي و جهاني شدن بازارها، مشتري محور شدن توليدات با استفاده از امكانات و جلوگيري از هدررفت منابع اشاره نمود.

مجموعه سياستگذاري‌ها و فعاليت‌هاي انجام شده در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران طي سال‌هاي اخير باعث شده است توجه به رشد، توسعه و بالندگي صنايع كوچك و متوسط، به دغدغه ذهني همه مسئولان كشور تبديل شده و محور توسعه بسياري از برنامه‌ها قرار گيرد، به گونه‌اي كه در بسياري از اسناد بالادستي، تأكيد بر اين مهم به وضوح پديدار مي‌باشد.

اهميت توجه به نقش كارآفرينان و صنعتگران و بنگاه‌هاي اقتصادي توانمند و تأثير فعاليت آنان بر استقلال و خودكفايي كشور عزيزمان براي ملت شريف ايران و تمامي جهانيان مبرهن است. پياده سازي و تدوين برنامه‌هاي عملياتي مبتني بر سياست تأكيد بر توسعه فرهنگ حمايت از توليدات باكيفيت داخلي كه موجبات توسعه رقابت پذيري محصولات واحدهاي توليدي را نيز فراهم مي‌آورد، مي‌بايد همواره مورد توجه دستگاه‌هاي اجرايي و خدمات رسان مرتبط با بخش صنعت و تجارت كشور قرار گيرد.

از اين روست كه راه رسيدن به توسعه پايدار و همه جانبه ايران اسلامي عبور از مسير توسعه و توانمند سازي صنايع كوچك و متوسط است. به همين منظور و به پاس قدرداني از تلاش‌هاي جهادگونه همه كارآفرينان و صنعتگراني كه در راه  توسعه و آباداني كشور، به‌خصوص در حوزه صنايع كوچك و متوسط نقش ايفا نموده‌اند و همچنين همكارانم در مجموعه ستادي، شركت‌هاي تابعه و شهرك‌ها و نواحي صنعتي سراسر كشور، 21 مرداد روز ملي حمايت از صنايع كوچك را تبريك و شاد باش عرض مي‌نمايم.

محسن صالحی‌نیا
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت،
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

تاريخ: 1399/05/20  | ساعت: ١٤:٣٠ | شناسه: ١١٢٤٢ | تعداد نمايش: 2372


خروج