اخبار > انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، باتجربه و جوان/ مدیریت بازار، حمایت از مصرف کننده و ایجاد آرامش در فضای کسب و کار/ رفع دغدغه صاحبان کارخانجات در تأمین مواد اولیه
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

دستورات مهم رئیس جمهور به سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، باتجربه و جوان/ مدیریت بازار، حمایت از مصرف کننده و ایجاد آرامش در فضای کسب و کار/ رفع دغدغه صاحبان کارخانجات در تأمین مواد اولیه

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگو با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستور داد با انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، باتجربه و جوان، تلاش خود را بر مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، جهش تولید، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار متمرکز کند.

رئیس جمهور در گفت‌وگو با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستور داد با انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، باتجربه و جوان، تلاش خود را بر مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، جهش تولید، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار متمرکز کند.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در گفت‌وگو با حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: کنترل بازار و حمایت از مصرف کننده و ایجاد آرامش در فضای کسب و کار و مسیر شفاف میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان، مطالبات منطقی مردم، صاحبان کسب و کار و دولت است که ضروری است به جدیت در تحقق این اهداف اهتمام داشته باشید.
 
روحانی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی دقیق در مدیریت بازار برای تأمین کالاهای ضروری مردم افزود: رصد دائمی بازار در جهت تأمین کالاهای اساسی و ضروری مردم و کنترل عرضه و تقاضا قطعاً نقش اساسی در مدیریت قیمت‌ها خواهد داشت. همچنین باید در جهت رفع دغدغه تولید کنندگان و صاحبان کارخانه‌ها در تأمین مواد اولیه به جدیت تلاش کرد.
 
وی با بیان این‌که برای تسریع در تحقق موارد ذکر شده در حکم سرپرستی باید برنامه‌ریزی دقیق انجام گیرد، به موضوع نابسامانی در بازار خودرو اشاره و اضافه کرد: در همین راستا طبق یک برنامه‌ریزی روشن و شفاف که هم برای تولید کنندگان خودرو و هم برای مردم کاملاً آشکار و مشخص باشد، باید با حذف فضای دلالی و واسطه‌گری، خودرو با قیمت منطقی از تولید کننده به‌دست مصرف کننده برسد. این مسیر باید به گونه‌ای طراحی شود که به حذف نقش آفرینی کاذب واسطه‌ها و دلالان در تعیین قیمت خودرو و ارجحیت یافتن منفعت مردم و تولید کنندگان خودرو منجر شود و قطعاً تحقق این موضوع عمل به مصوبه ستاد اقتصادی دولت خواهد بود.
 
رئیس جمهور تأکید کرد: به هیچ وجه از سوی مردم و مسئولان قابل تحمل نخواهد بود که با جهش‌های غیرمنطقی و کاذب در بازار خودرو، خودروهای تولیدی کشور با قیمتی گزاف به‌دست مردم برسد.
 
روحانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به اهمیت برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری مناسب‌تر از معادن کشور اشاره کرد و ادامه داد: باید با تدوین یک برنامه یکدست و روشن، فعالیت معادن در اختیار کسانی قرار گیرد که با تلاش خود، سهم معادن را در اقتصاد کشور ارتقاء ببخشند و کشور را به جمع کشورهای تأثیرگذار در حوزه معادن برسانند.
 
وی همچنین بر ضرورت تلاش در جهت رفع دغدغه تولید کنندگان و صاحبان کارخانه‌ها برای تأمین مواد اولیه تأکید کرد و گفت: تأمین مواد اولیه کارخانجات را وظیفه‌ای ویژه برای تحقق شعار "جهش تولید" تلقی کنید و در رفع نیاز صنعتکاران و تولید کنندگان سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و تلاش کنید.
 
رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به جهش تولید خاطرنشان کرد: باید با ارتباط مؤثر با صنعتگران، تولید کنندگان، صاحبان کسب و کار و صادر کنندگان، حوزه تولید بیش از پیش تقویت و شعار جهش تولید در عمل محقق شود و تحقق این شعار باید به گونه‌ای باشد که مردم تأثیر ملموس آن را در زندگی خود مشاهده کنند.

تاريخ: 1399/02/26  | ساعت: ١٦:٥١ | شناسه: ١٠٢٩١ | تعداد نمايش: 2572


خروج